Konfirmationsfest for store og små

Verdensklassefest for verdens bedste konfirmand
Ingen tvivl om at din konfirmand fortjener det bedste. Selvom du måske ikke er den fødte festarrangør, så skal det ikke forhindre dig i at give din konfirmand den smukke og helstøbte fest, hun eller han fortjener!
Comwell Sorø byder velkommen til en meget særlig dag. Kærlighed til mad, passion for råvarer og et bankende hjerte for gæstfrihed. Dét er essensen af Comwell Sorø. Vi glæder os til at byde dig og din familie velkommen til en dejlig fest.
Midt i den smukke natur ligger vores dejlige festlokaler, med udsigt til vinmark og med masser af plads til udendørs aktivitet. Her er de perfekte forhold til at krudte de mindste festdeltagere af - alt imens de voksne nyder en vidunderlig menu, vi serverer for jer.
Konfirmationsmenu
Velkomstdrink
(alkoholfri)
3 retters menu

Vin, øl og vand ad libitum
(under middag)
Kaffe og te efter middagen
Kr. 848,- pr. person
Forretter
Vælg mellem følgende 2 forretter tallerkenanrettet:
Hjemmerøget laks – rejer – creme fraiche – agurk - sprøde urter
Lufttørret skinke – bagt tomat – urtemayo – merian
Hovedretter
Serveret på buffet
Langtidsstegt nakke af Grambogårdgris i BBQ marinade
Kalvecuvette fra Grambogård
Knust kartoffelkompot – purløg
Perlebygotto – friskost – persille
Cremet rødvinssauce
Hvide og grønne asparges med brunet smør og syltede rødløg
Hovedsalat – mormordressing – radiser
Grøn salat – vinaigrette – cashewnødder
Hjemmebagt grahamsbrød
Pisket smør
Desserter
Vælg mellem følgende 3 desserter tallerkenanrettet:
Chokoladebrownie – syltede skovbær – vaniljeis
Karamelmousse – brombær – havregrynscrumble – sorbet
Citronfromage – hvid chokolade – blåbær – sorbet
En fest efter jeres smag
Konfirmationsmenuen er et forslag til, hvordan vi kan stykke jeres fest bedst sammen. Og med valgmulighederne i menuen, og den lækre buffet, er der gode chancer for at finde noget, der gør alle glade. Men vi kan også gå andre veje! Det er nemlig jer, der bestemmer, hvad I helst vil spise, drikke og hvordan festen skal forløbe. Og det er vores fornemmeste opgave at opfylde jeres ønsker.
Vores festarrangører har stor erfaring med mange forskellige fester, også konfirmationsfester, og sammen med vores chefkok står de klar til at give gode råd og vejledning, hvis I vil sparre om noget forud for festen.
Lad os tale videre ...
Så når I kender datoen for den forestående konfirmationsfest, må I meget gerne kontakte os. Så kan vi nemlig sammen tage hul på den snak, der skal handle om alt fra mad, lokale, pynt og særlige ønsker. Herfra kan vi arbejde videre med at skabe den fest, familiens guldæg ønsker sig.
Selskabspakker
Mulighederne er mange - og når vi kombinerer vores festerfaring med jeres ønsker, finder vi frem til det bedste resultat. Udover vores konfirmationspakke tilbyder vi også andre selskabspakker og tilkøb, som I kan lade jer inspirere af.
Vilkår
For selskabspakkerne gælder det, at der gives 50% rabat for børn mellem 4-12 år, og småbørn mellem 0-3 år er gratis (når der betales for min. 20 voksne).
Der tages forbehold for mindre prisændringer i det kommende år samt pakkeændringer.
Ved perioder af stor efterspørgsel kan der være lokaleleje, hvis minimumantallet for lokalet ikke opnås.
Derudover gælder Comwell's generelle annulleringsbetingelser