comwell-holte-008

Eremitageløb ophold på Comwell Holte

  • Fra lørdag den 7. oktober 2023 til mandag den 9. oktober 2023
  • Lækker 3-retters middag lørdag aften, sammensat af køkkenchefen
  • 2 overnatninger på Comwell Holte
  • Morgenbuffet med økologiske og lokale specialiteter
  • Bustransport til og fra Eremitageløbet den 8. oktober 2023
  • Check ud kan foretages søndag eftermiddag/aften eller mandag morgen (Bemærk check ud søndag eftermiddag/aften ikke ændrer opholdsprisen)
  • Bemærk, at pakken er forudbetalt. Opholdet kan ikke annulleres, men refunderes i tilfælde af flytning el. aflysning. Der kan ikke betales med Comwell Club point eller gavekort
Fra kr. 1.348,-
pr. person ved delt dobbeltværelse

Gør dette års Eremitageløb til noget særligt

Hvert år i starten af oktober afholdes det traditionsrige Eremitageløb. Ruten er på 13,3 km og snor sig som et 8-tal gennem Dyrehaven, hvor det smukke Eremitageslot passeres to gange. Årets løb er udgave nr. 54, og tiltrækker hvert år en masse løbeglade mennesker - og ikke mindst biler. Men i år kan du undgå både parkeringskaos, indkøb og madlavning. I stedet kan du lade dig forkæle i smukke omgivelser på Comwell Holte, inden du skal løbe Eremitageløbet. Lyder det ikke fristende?

Vi har sammensat et lækkert ophold til dig, der skal deltage i årets Eremitageløb den 8. oktober 2023. Vi klarer det hele inklusiv transport til og fra Dyrehaven, og så skal du bare gemme energien til at sætte den store spurt ind til søndagens løb.

Vi glæder os allerede til at tage imod dig lørdag, og sørge for, at dine depoter fyldes op inden Eremitageløbet om søndagen. Om aftenen serverer vi derfor en lækker 3-retters middag, sammensat af vores køkkenchef. Og med en god nats søvn, er du frisk og veludhvilet til søndagen.

Søndag morgen vågner du op til frisk brygget kaffe og vores store morgenbuffet med økologiske og lokale specialiteter. Og tænk så på, at du denne gang ikke skal kæmpe for at få en parkeringsplads tæt på Dyrehaven. Vi sørger nemlig for bustransport til og fra Eremitageløbet i Dyrehaven.

Pris for ophold: fra kr. 1.348,- pr. person ved delt dobbeltværelse.

Værd at vide om opholdet:

  • Beløbet for dette ophold trækkes med det samme på dit kreditkort (forudbetalt ophold)
  • Opholdet kan ikke annulleres, men refunderes i tilfælde af flytning el. aflysning  
  • Ankomst lørdag den 7. oktober 2023. Afrejse senest mandag den 9. oktober kl. 11:00
  • Bemærk tilmelding til Eremitageløbet ikke er med i opholdet
  • Bussen kører fra hotellet kl. 09:30 til Eremitageløbet, og gæsterne sættes af så tæt på Fortunen som muligt. Der kører én bus retur kl. 13:00 og én kl. 14:00.
  • Bemærk, at restauranten på Comwell Holte er lukket søndag aften
  • Der kan ikke betales med gavekort eller club point
  • Tilbuddet kan ikke kombineres med andre tilbud og eksisterende reservationer
  • Se de gældende annulleringsbetingelser for vores ophold her

Om hotellet: Comwell Holte ligger i naturskønne omgivelser ved Rude Skov og kun 15 km. fra Københavns centrum og tæt på Nordsjællands seværdigheder. Hotellet er et spændende, arkitekttegnet hus i forskudte planer, der bygningsmæssigt er integreret i det smukke, grønne og kuperede terræn, som omgiver hotellet. I Nordsjælland er der masser af muligheder for at opleve kunst, kultur og sjov. Tag fx på et besøg på kunstmuseet Louisiana, Dyrehavsbakken eller Experimentarium, som byder på forlystelser og sjov for hele familien. 

Faciliteter: Restaurant, bar med bistrokort, stor have, udendørs terrasse, pejsebar, opholdsstue med spil, petanquebane, gratis WiFi og gratis parkering.

Få et kig indenfor

Find hotellet